Harpagon je lakomec?

Žáci naší školy nejsou v hledišti ostravského Divadla Jiřího Myrona žádnými nováčky.

Tentokrát jsme začátkem prosince zhlédli původní autorský muzikál na motivy slavné Moliérovy hry Lakomec. Originální práci ostravských divadelníků porovnali s původní komediální verzí z čítanek
a sami tak poznali, že synonymum pro chamtivce a lakomce ve vidění tvůrců z Ostravy je laskavější. Podtitul Prachy nejsou potřeba v závěru muzikálové inscenace dostál svému tvrzení, když se z hamižného staříka stal milující otec…

Dívky a chlapci 8. a 9. ročníku v divadle jako by rázem dospěli, ve společnosti studentů havířovské stavební průmyslovky a ostatních milovníků divadla byste věkový rozdíl nepoznali. A bonus navíc: pyšnili jsme se, že jednu z hlavních rolí výtečně ztvárnil bývalý žák naší školy Adam Živnůstka.

Na další divadelní zážitky se skvělými žáky naší školy se těší

Monika Hrabalová