Vyprávění indiánské babičky

Do divadla se vždy těšíme, hlavně do toho Těšínského. V září jsme se tam vypravili a moc si užili představení Vyprávění indiánské babičky. Příběh byl poučný, ale také zábavný. Mohli jsme vidět dýmku míru, zapomenuté dětské hry, týpí či typické indiánské oděvy. To vše v podání skvělé loutkoherecké práce a stínového divadla. Herci z těšínské Bajky jsou prostě jedničky.

Mgr. Michaela Slívová, 3. A


NA BALET? URČITĚ ANO!

V neděli 21. 5. jsme se společně s 11člennou partou vydali do Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě.
Jeli jsme se podívat na baletní představení Don Quijote. Úplně poprvé na balet a prvně taky do
„Dvořáka“. Budova divadla i samotný balet a výkony tanečníků i hudebníků na nás udělaly obrovský
dojem. Navíc to byl příjemně strávený čas.

Anna Blahutová, Klára Olišarová, žákyně IX. A


Harpagon je lakomec?

Žáci naší školy nejsou v hledišti ostravského Divadla Jiřího Myrona žádnými nováčky.

Tentokrát jsme začátkem prosince zhlédli původní autorský muzikál na motivy slavné Moliérovy hry Lakomec. Originální práci ostravských divadelníků porovnali s původní komediální verzí z čítanek
a sami tak poznali, že synonymum pro chamtivce a lakomce ve vidění tvůrců z Ostravy je laskavější. Podtitul Prachy nejsou potřeba v závěru muzikálové inscenace dostál svému tvrzení, když se z hamižného staříka stal milující otec…

Dívky a chlapci 8. a 9. ročníku v divadle jako by rázem dospěli, ve společnosti studentů havířovské stavební průmyslovky a ostatních milovníků divadla byste věkový rozdíl nepoznali. A bonus navíc: pyšnili jsme se, že jednu z hlavních rolí výtečně ztvárnil bývalý žák naší školy Adam Živnůstka.

Na další divadelní zážitky se skvělými žáky naší školy se těší

Monika Hrabalová


Vítání občánků

Vítání občánků na Zámečku v Havířově se konalo 27. 11. Na celkem čtyřech obřadech zazpívalo malým občánkům 11 dětí z 5. B. Na flétnu nás bezvadně doprovodil Ondra Vaculík.

Děkujeme všem žákům za jejich účast a krásné vystoupení.