VÁNOČNÍ KONCERT 2023

V prosinci naše škola připravila Vánoční koncert v Evangelickém kostele v Bludovicích jako každý rok. Vystoupily na něm všechny 3 školní sbory – Ptáčata, Hlásek i Rozmarýnek. S akordeony vystoupili i naši přátelé ze ZŠ ve slovenském Klokočově.

Přečtěte si článek naší žákyně, Nikoly Ludvíčkové, právě ZDE.


Divadelní představení „Vánoční příběh“

Ve středu 13. 12. jsme přijali pozvání na divadelní představení ,,Vánoční příběh“ dětí z MŠ a ZŠ Občanská v Dolních Datyních. Paní učitelkám a dětem patří velké poděkování, protože představení bylo famózní.

Příběh zpracovával legendu o narození Ježíška, byl doprovázen zpěvem i známými koledami. Všem se nám to moc líbilo, potlesk pro děti byl zaslouženě obrovský. Za zmínku stojí i parádní dobové kostýmy dětí. Paní učitelky a děti odvedly opravdu velký kus práce. Naladěni příjemně na vánoční atmosféru jsme se poté vydali již tradičně na vánoční trhy na náměstí v Havířově, kde si někteří z nás zakoupili dětský punč, dárečky pro své nejbližší, ale i něco dobrého k snědku.

Ještě jednou moc děkujeme MŠ a ZŠ Občanská za pozvání na představení, všem přejeme příjemné prožití svátků vánočních a mnoho štěstí v novém roce.

Mgr. Michaela Slívová a žáci ze 3. A


Vítání občánků

Slavnostní obřad Vítání občánků se uskutečnil 3. 12. 2023 na Zámku v Havířově. Zúčastnilo se jej 6 děvčat z 6. B, která svým pěveckým vystoupením zpestřila dopolední akci a důstojně reprezentovala naši školu. Děkuji všem dětem, Simoně Cedivodové, Elišce Gálové, Viktorii Juřicové, Viktorii Koniuchové, Michaele Matušové, Stele Nevrlé a v neposlední řadě také jejich rodičům či prarodičům, kteří i přes vydatné sněžení na akci děti vypravili.

Mgr. J. Wichrová


Vyprávění indiánské babičky

Do divadla se vždy těšíme, hlavně do toho Těšínského. V září jsme se tam vypravili a moc si užili představení Vyprávění indiánské babičky. Příběh byl poučný, ale také zábavný. Mohli jsme vidět dýmku míru, zapomenuté dětské hry, týpí či typické indiánské oděvy. To vše v podání skvělé loutkoherecké práce a stínového divadla. Herci z těšínské Bajky jsou prostě jedničky.

Mgr. Michaela Slívová, 3. A


NA BALET? URČITĚ ANO!

V neděli 21. 5. jsme se společně s 11člennou partou vydali do Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě.
Jeli jsme se podívat na baletní představení Don Quijote. Úplně poprvé na balet a prvně taky do
„Dvořáka“. Budova divadla i samotný balet a výkony tanečníků i hudebníků na nás udělaly obrovský
dojem. Navíc to byl příjemně strávený čas.

Anna Blahutová, Klára Olišarová, žákyně IX. A


Harpagon je lakomec?

Žáci naší školy nejsou v hledišti ostravského Divadla Jiřího Myrona žádnými nováčky.

Tentokrát jsme začátkem prosince zhlédli původní autorský muzikál na motivy slavné Moliérovy hry Lakomec. Originální práci ostravských divadelníků porovnali s původní komediální verzí z čítanek
a sami tak poznali, že synonymum pro chamtivce a lakomce ve vidění tvůrců z Ostravy je laskavější. Podtitul Prachy nejsou potřeba v závěru muzikálové inscenace dostál svému tvrzení, když se z hamižného staříka stal milující otec…

Dívky a chlapci 8. a 9. ročníku v divadle jako by rázem dospěli, ve společnosti studentů havířovské stavební průmyslovky a ostatních milovníků divadla byste věkový rozdíl nepoznali. A bonus navíc: pyšnili jsme se, že jednu z hlavních rolí výtečně ztvárnil bývalý žák naší školy Adam Živnůstka.

Na další divadelní zážitky se skvělými žáky naší školy se těší

Monika Hrabalová


Vítání občánků

Vítání občánků na Zámečku v Havířově se konalo 27. 11. Na celkem čtyřech obřadech zazpívalo malým občánkům 11 dětí z 5. B. Na flétnu nás bezvadně doprovodil Ondra Vaculík.

Děkujeme všem žákům za jejich účast a krásné vystoupení.