Hlásek a Rozmarýnek opět zlatí!

Po dlouhé covidové době vyjely konečně naše sbory na soutěž do Frýdku – Místku. Tam jezdíme již od roku 2011! Ve velké konkurenci 12-ti sborů si Hlásek a Rozmarýnek vyzpívaly, a zcela právem, zlaté ocenění. Děti byly nadšené a škoda, že nadšení a elán nemůžeme přenést do tohoto článku. Opravdu to stálo za to! Než porota vyhlásila ocenění, předvedly naše děti, že znají i koledy a strhávaly další děti z jiných sborů ke zpěvu. My všem dětem, sbormistryním a klavíristkám gratulujeme a těšíme se na další úspěchy!


Vystoupení Rozmarýnku

V prosinci je vystoupení a koncertů vždy nejvíce. Letos byl Rozmarýnek pozván zpívat koledy do MŠ Paraplíčko (8. 12.) a ZŠ Kpt. Jasioka (9. 12.). Děti zazpívaly vánoční písně a koledy rodičům, dětem a učitelům daných škol, zahřály se dětským punčem, daly si něco dobrého „na zub“ a s dobrým pocitem odcházely do svých domovů. Tak zase za rok!


Zpívání při kladení věnců u kostela sv. Anny

Pěvecký sbor Rozmarýnek zpívá tradičně při kladení věnců u kostela sv. Anny. Tento pietní akt se odehrál 27. října. Zpěváčci si oblékli žluté peleríny a krásně přednesli píseň Leť, naše holubičko bílá a také slovenskou a českou státní hymnu. Přítomno bylo nejen vedení města Havířova, ale také skauti a 100letý válečný hrdina, pan Jan Ihnatík, kterému sbor v březnu zazpíval k významnému životnímu jubileu.


Pěvecké soustředění Rozmarýnku.

Ve dnech 17. – 21.10.  vyjel nejstarší pěvecký sbor školy na tradiční soustředění na horský hotel Čarták. Letos v duchu „Indiánském“.

Zpěváčci byli hned na začátku rozděleni do čtyř skupin indiánských kmenů a celý týden soutěžili o ten nejlepší indiánský kmen. Různé bojovky, soutěže, kvízy, stavění totemů , karaoke a hraní jiných her přispívali k dobré náladě, neboť jak jistě víme, když je dobrá nálada, jde skvěle i práce. Sbor se naučil mnoho nových písní, které předvede na různých akcích, soutěžích či vystoupeních. A vy jim držte pěsti, neboť již 7.12. bude Rozmarýnek soutěžit s jinými sbory ve Frýdku – Místku.

Vy jej můžete slyšet na tradičním vánočním koncertu školy, který se bude konat 20. 12. v 17:00 hod. v evangelickém kostele v Bludovicích.