Rozmarýnek u kostela sv. Anny

Dne 28.4.2023 se nejstarší sbor Rozmarýnek účastnil pietního aktu Ostravsko – opavské operace u kostela sv. Anny v Havířově. Děti zazpívaly lidovou píseň V tom klobúckém háji a posléze slovenskou a českou státní hymnu.


DPS Rozmarýnek nejlepší v kraji!

Dětský pěvecký sbor Rozmarýnek ze ZŠ Žákovská se ve čtvrtek 20. 4. 2023 zúčastnil krajského kola v Orlové ve sborovém zpěvu. Z celého kraje se sjelo 9 sborů a Rozmarýnek si vyzpíval nejen ZLATO, ale také dostal ocenění poroty za výborně zazpívanou píseň Ctirada Kohoutka. Největším překvapením ale bylo, když při vyhlášení výsledků zazněl název sboru ještě jednou! Sbor jako jediný postoupil do celostátního kola, které se letos koná v Holešově. Sbor vede Janina Ptaková a Daniela Hanušová.


Soustředění  DPS Hlásek, Hotel Beskyd, Trojanovice

Dne 17. dubna 2023 se DPS Hlásek rozjel do Trojanovic na své třídenní pěvecké soustředění. Je jasné, že hlavní náplní byl zpěv a procvičování repertoáru na soutěž a jarní koncert. Program celého soustředění byl bohatý a my si užili spoustu zábavy. Odpoledne jsme si v rámci rukodělných prací vyrobili srdce se psím kamarádem a také pěkné přáníčko pro maminky ke Dni matek.  Kromě zpěvu jsme si vyzkoušeli i pohyb k filmovým pohádkám. Večery nám vyplnily krásné pohádky. Všichni jsme se vraceli spokojení.


Rozmarýnek na soustředění

Ve dnech 22. – 24. 3. 2023 vyjel nejstarší sbor Rozmarýnek na tradiční soustředění. Tentokrát ovšem na Bečvu do hotelu Cherry.

Sbor tři dny pilně nacvičoval na soutěž v Orlové (20. 4.), na kladení věnců u kostela sv. Anny (28. 4.) a také na Jarní koncert školy (8. 6.). Protože vyšlo opravdu nááááááááááááádhernéééééééééééééé počasí, děti také tmelily kolektiv hrami venku a prozkoumáváním okolí s hledáním pokladu.

No, a nad nimi dohlížely tři okřídlené andělky: Janina Ptaková, Daniela Hanušová a Jana Tesařová.


Hlásek a Rozmarýnek opět zlatí!

Po dlouhé covidové době vyjely konečně naše sbory na soutěž do Frýdku – Místku. Tam jezdíme již od roku 2011! Ve velké konkurenci 12-ti sborů si Hlásek a Rozmarýnek vyzpívaly, a zcela právem, zlaté ocenění. Děti byly nadšené a škoda, že nadšení a elán nemůžeme přenést do tohoto článku. Opravdu to stálo za to! Než porota vyhlásila ocenění, předvedly naše děti, že znají i koledy a strhávaly další děti z jiných sborů ke zpěvu. My všem dětem, sbormistryním a klavíristkám gratulujeme a těšíme se na další úspěchy!


Vystoupení Rozmarýnku

V prosinci je vystoupení a koncertů vždy nejvíce. Letos byl Rozmarýnek pozván zpívat koledy do MŠ Paraplíčko (8. 12.) a ZŠ Kpt. Jasioka (9. 12.). Děti zazpívaly vánoční písně a koledy rodičům, dětem a učitelům daných škol, zahřály se dětským punčem, daly si něco dobrého „na zub“ a s dobrým pocitem odcházely do svých domovů. Tak zase za rok!


Zpívání při kladení věnců u kostela sv. Anny

Pěvecký sbor Rozmarýnek zpívá tradičně při kladení věnců u kostela sv. Anny. Tento pietní akt se odehrál 27. října. Zpěváčci si oblékli žluté peleríny a krásně přednesli píseň Leť, naše holubičko bílá a také slovenskou a českou státní hymnu. Přítomno bylo nejen vedení města Havířova, ale také skauti a 100letý válečný hrdina, pan Jan Ihnatík, kterému sbor v březnu zazpíval k významnému životnímu jubileu.


Pěvecké soustředění Rozmarýnku.

Ve dnech 17. – 21.10.  vyjel nejstarší pěvecký sbor školy na tradiční soustředění na horský hotel Čarták. Letos v duchu „Indiánském“.

Zpěváčci byli hned na začátku rozděleni do čtyř skupin indiánských kmenů a celý týden soutěžili o ten nejlepší indiánský kmen. Různé bojovky, soutěže, kvízy, stavění totemů , karaoke a hraní jiných her přispívali k dobré náladě, neboť jak jistě víme, když je dobrá nálada, jde skvěle i práce. Sbor se naučil mnoho nových písní, které předvede na různých akcích, soutěžích či vystoupeních. A vy jim držte pěsti, neboť již 7.12. bude Rozmarýnek soutěžit s jinými sbory ve Frýdku – Místku.

Vy jej můžete slyšet na tradičním vánočním koncertu školy, který se bude konat 20. 12. v 17:00 hod. v evangelickém kostele v Bludovicích.