Vánoční městečko

Říká se, že Vánoce jsou nekrásnější část v roce. Abychom se v adventní čas příjemně vánočně naladili, vydali jsme se 9. 12. 2022 na náměstí projít si naše vánoční městečko. Zahřál nás dětský punč, neodolali jsme vůni trdelníků a perníčků. Našim blízkým jsme od srdíčka koupili nějakou pěknou drobnost pro radost. Cestou zpět do školy si někteří z nás pozpěvovali i vánoční koledy.

Krásný adventní čas všem přejí žáci 2. A

Mgr. Michaela Slívová


Bruslení

Ve středu 30.11. 2022 si děti do školy v aktovkách nenesly učebnice jako obvykle, ale brusle, helmu a teplé oblečení, jelikož se šlo bruslit. Huráá!
Malí sportovci se proháněli na ledové ploše havířovského zimního stadionu co jim síly stačily a velmi si to podle radostného křiku užívali. Do školy se všichni vrátili v pořádku, vyřádění a nadšení ze sportovně stráveného dopoledne. 

Mgr. Hana Firla


Projekt 72 hodin

Naše škola se každoročně zapojuje do projektu 72 hodin. Letošní 5. B se v rámci této celorepublikové akce věnovala spolupráci s nemocnicí v Havířově. Projekt nese název Obrázková nemocnice a jeho koordinátorem je Mgr. Jana Wichrová. Děti namalovaly pro potěšení zdejších malých pacientů obrázky, které teď zdobí chodby dětského oddělení.


Halloween na 1. stupni

Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října většinou v anglicky mluvících zemích. V tento den se děti oblékají do strašidelných kostýmů, chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem „Trick or treat“ a koledují o sladkosti.

V pondělí 31. 10. 2022 se většina tříd na 1. stupni proměnila k nepoznání. V našich třídách se hemžila různá strašidla, čarodějnice, kostlivci a další hrůzostrašné bytosti. Učení v kostýmech byla zábava. Hráli jsme také různé hry, tvořili, dlabali dýně, ochutnávali zajímavé halloweenské dobrůtky, které jsme si přinesli. Byl to skvělý den! Tak zase za rok…

Mgr. Michaela Slívová, tř. uč. 2. A


Podzimní výlet do ZOO

Zoologická zahrada v Ostravě není krásná pouze v létě, ale také na podzim. Přesvědčily se o tom děti z  3. A a 3. B, které podnikly dne 19. října výlet do jedné z nejkrásnějších českých zoologických zahrad. Měly možnost spatřit na vlastní oči plno nádherných zvířat a dozvěděly se něco o jejich způsobu žití a stravování. Výlet se opravdu vyvedl, počasí nám přálo a děti se do školy vracely spokojené s hlavou plnou nových zážitků.  

Mgr. Hana Firla, III.B


Šesťáci uklízeli naše město

Seriál dobrovolnických aktivit, celostátní projekt 72 hodin, není v naší škole nic nového. Do letošního 9. ročníku jsme opět rádi svým dílem přispěli.

V pátek 14. 10. se stejně jako jejich kamarádi z vedlejší šestky vydali kluci i holky 6. B do nedalekého lesoparku v Podlesí. Vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky sbírali, co do čistého města rozhodně nepatří. Hromada lahví, plastových i skleněných, nepotřebné domácí spotřebiče a vybavení, na kuriozity také došlo. Odpad vytřídili do určených kontejnerů a spojili tak procházku s prospěšným skutkem. A odměna? Příjemný pocit z dobrovolničení a taky spousta dobré nálady.

Mgr. Monika Hrabalová