Survivor ve 3. A

V pátek 15. 3. jsme v naší třídě pořádali v rámci hodiny TV světoznámou show ,,Survivor“. Žáci bojovali o tzv. imunitu a především o titul Survivora 2024. Disciplíny byly všeho druhu, silové i vytrvalostní. Každý dal do soutěže, co mohl. V posledním kole v balanční soutěži bojoval Pepa Rybár proti Lauře Czechowicz (ta dokázala vyhrát i imunitu). Laura nakonec v tomto finálovém boji prohrála, ale na kmenové radě jsme se rozhodli, že za svůj obdivuhodný výkon si také tento titul právem zaslouží. Vítězům srdečně gratulujeme! 🙂

Mgr. Michaela Slívová


Recitační soutěž

Dne 15. 2. 2024 se konalo školní kolo recitační soutěže. Celkem se účastnilo 14 dětí.
Soutěž byla rozdělena na 2 kategorie – žáci 2. – 3. tříd a žáci 4. – 5. tříd.

Soutěž dopadla následovně:

kategorie žáci 2. – 3. tříd:
1. místo – Anička Budíková, 2. A
2. místo – Vojta Dobřický, 3. A
3. místo – Dalibor Dužík, 2. A

kategorie  žáci 4. – 5. tříd:
1. místo – Ivanka Lukoszová, 5. A
2. místo – Sára Šlachtová, 4. B
3. místo – Natálka Smékalová, 4. A

Mgr. Michaela Slívová, Mgr. Martina Fliegová


Výsledky sběru

Zveřejňujeme výsledky podzimního sběru kaštanů a žaludů a také sběru papíru za 1. pololetí školního roku 2023/2024.

Výsledky sběru kaštanů a žaludů jsou ke stažení také ZDE ve formátu PDF.

Výsledky sběru papíru jsou ke stažení ZDE ve formátu PDF.


Mikuláš v 1. B

Také k nám, do 1.B, přišel v úterý 5. prosince milý Mikuláš se svými věrnými pomocníky, anděly a čerty. Děti Mikuláše potěšily krásnou básničkou a andělé je za to, jak byly ve škole hodné, obdarovali bohatou nadílkou, sladkostmi všeho druhu.

Mgr. Jana Wichrová


Halloween v 1. B

Děti 1. B si užily halloweenskou párty, tančily v kostýmech, četly v Lexikonu kouzel, vyráběly masky a ozdobily dýně. Den jsme si zpříjemnili také nejrůznějšími dobrotami, které si děti připravily ve spolupráci s rodiči.

Mgr. Jana Wichrová


Halloween ve 3. A

Již se stalo tradicí, že 31. 10. se naše škola hemží různými strašidly, čarodějnicemi, duchy a jinými příšerkami. Ani letos tomu nebylo jinak. Naše „školní strašidla“ si tento speciální den náramně užila. Někdo vyřezával dýni, jiný ji zas vyráběl z papíru. Bojovka, která byla na chodbách naší školy, nás moc bavila. Chodili jsme po skupinkách a luštili různé úkoly. A ten, kdo vyluštil celou bojovku správně, dostal sladkou odměnu. Také jsme si povykládali, co to slovo Halloween vlastně znamená, odkud tato tradice pochází a kde se slaví. Taktéž jsme si povídali i o Dušičkách.

A abych nezapomněla: Maminky i tatínci, děkujeme moc za všechny dobrůtky, které jste doma připravili, jste skvělí! Díky za spolupráci.

Mgr. Michaela Slívová, 3. A


Halloween ve třídě 4. B

Děti ze 4. B se na 31. října opravdu důkladně připravily, jelikož se slavil Halloween. Tento den se ve třídě hemžily všemožná strašidla, duchové a přízraky. Celá výuka probíhala v tematickém a opravdu strašidelném stylu. Děti zkoušely svůj postřeh, dlabaly dýni, pracovaly s anglickým slovníkem, lovily cukroví a tančily.

Přišli se na nás kouknout také prvňáčci. Na občerstvení si dali záležet naše maminky, tatínkové, sestry a babičky. Připravili opravdu bohatý raut lahodící nejen chutí, ale také oku. Tento den byl opravdu bezva!

(fotografie připravujeme)


Projekt 72 hodin – Stacionář

Paní učitelka Mgr. Hana Trefilová již sedm let vede žáky na ZŠ Žákovská v Havířově
jako koordinátorka Projektu 72 hodin.
Společně si děti a klienti našli nové kamarády v Denním stacionáři na ul. Moskevská v Havířově. Každé dítko má svého kamaráda (babičku nebo dědečka), na kterého se těší, až se opět setkají. Na svých návštěvách společně hrají hry, kreslí si nebo jen tak si povídají. Již teď se těší na návštěvu v adventním čase, kdy děti obdarují své stařečky maličkostmi.
V tomto projektu dávají děti kus srdíčka právě těm, kteří to nejvíc potřebují.


Projektový týden „Máme rádi zvířata“

Dne 4. října jsme oslavili Mezinárodní den ochrany zvířat. Každým rokem tradičně na naší škole realizujeme projektové vyučování s názvem „Máme rádi zvířata“. Letos proběhl projektový týden od ve dnech 9. – 14. října. Děti se během týdne učily porozumět základním potřebám zvířat, prohlížely si obrázky, zpracovávaly různé pracovní listy, kreslily, četly, vyhledávaly informace o zvířatech. 

Aby to nebyla jen pouhopouhá teorie, v pátek se děti pochlubily svými domácími mazlíčky, které si v přepravkách a klecích přinesly z domova. V ostatních třídách, a to zejména v I. A a I. B, si žáci také přinesli své mazlíčky, ale ti byli plyšoví. V hodinách si o nich vyprávěli a kreslili je.

Aby toho nebylo málo, celý týden se konala sbírka pro psí útulek. 

O  atraktivní zakončení projektového týdne  se postarali děti a studenti z kynologického  kroužku při Asterixu a předvedly ostatním dětem, co se s pejsky naučili – tzv. agility. 

N. Vávrová


Výsledky sběrových akcí ve školním roce 2022/2023

Pro vyučující jsou výsledky i ve formátu PDF zde:

Výsledky sběru kaštanů 2022/2023

Výsledky sběru papíru 2022/2023


Návštěva hasičů a policie

Dne 2. 6. se naše třída 2. A vydala na den otevřených dveří městské policie a hasičů v Havířově. Žáci se seznámili s vybavením, technikou a prací hasičů, policistů i záchranářů.
Vyzkoušeli si stříkání hadicí vody na cíl, prošli si sanitku, prohlédli si zásahové vozidlo, hydraulické nůžky, zdvižný žebřík a spoustu dalšího. Na závěr viděli ukázku výcviku služebních psů městské policie. Počasí se nám vydařilo a plní zážitků jsme se vraceli do školy. Tak třeba zase příští rok..

Mgr. Michaela Slívová, tř. uč.


Bojovka „Začarované jméno“

Víte kdo je Evžínka? Je to čarodějnice, která žije u nás ve škole. V pátek 12. května 2023 si pro děti na 1. stupni ZŠ připravila bojový úkol a to vyluštit 8 záhad a najít poklad, který ve škole ukryla. Děti nadšeně splnily všechny úkoly a všechny svůj poklad našly.  Tento den byl opravdu velká zábava a myslím, že si děti hledání pokladu opravdu užily. 

Mgr. Hana Firla, 3. B


Recitační soutěž

Dne 2. 3. 2022 proběhlo školní kolo recitační soutěže pro žáky prvního stupně. Celkem 19 dětí bojovalo ve dvou kategoriích –  2. + 3. třídy a 4. + 5. třídy. Všichni se moc snažili a porota to měla velice obtížné.

A dopadlo to následovně:

Kategorie 2. + 3. třída:

1. místo – Vojtěch Dobřický

2. místo – Elisa Říčanová

3. místo – Natálie Smékalová

Kategorie 4. + 5. třída:

1. místo – Ivana Lukoszová

2. místo – Viktorie Waloszková

3. místo – Ondřej Vaculík

Všem zúčastněným moc děkujeme a těšíme se na příště!

Mgr. Michaela Slívová a Mgr. Martina Fliegová


Vánoční městečko

Říká se, že Vánoce jsou nekrásnější část v roce. Abychom se v adventní čas příjemně vánočně naladili, vydali jsme se 9. 12. 2022 na náměstí projít si naše vánoční městečko. Zahřál nás dětský punč, neodolali jsme vůni trdelníků a perníčků. Našim blízkým jsme od srdíčka koupili nějakou pěknou drobnost pro radost. Cestou zpět do školy si někteří z nás pozpěvovali i vánoční koledy.

Krásný adventní čas všem přejí žáci 2. A

Mgr. Michaela Slívová


Bruslení

Ve středu 30.11. 2022 si děti do školy v aktovkách nenesly učebnice jako obvykle, ale brusle, helmu a teplé oblečení, jelikož se šlo bruslit. Huráá!
Malí sportovci se proháněli na ledové ploše havířovského zimního stadionu co jim síly stačily a velmi si to podle radostného křiku užívali. Do školy se všichni vrátili v pořádku, vyřádění a nadšení ze sportovně stráveného dopoledne. 

Mgr. Hana Firla


Projekt 72 hodin

Naše škola se každoročně zapojuje do projektu 72 hodin. Letošní 5. B se v rámci této celorepublikové akce věnovala spolupráci s nemocnicí v Havířově. Projekt nese název Obrázková nemocnice a jeho koordinátorem je Mgr. Jana Wichrová. Děti namalovaly pro potěšení zdejších malých pacientů obrázky, které teď zdobí chodby dětského oddělení.


Halloween na 1. stupni

Halloween je původně keltský lidový svátek, který se slaví 31. října většinou v anglicky mluvících zemích. V tento den se děti oblékají do strašidelných kostýmů, chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem „Trick or treat“ a koledují o sladkosti.

V pondělí 31. 10. 2022 se většina tříd na 1. stupni proměnila k nepoznání. V našich třídách se hemžila různá strašidla, čarodějnice, kostlivci a další hrůzostrašné bytosti. Učení v kostýmech byla zábava. Hráli jsme také různé hry, tvořili, dlabali dýně, ochutnávali zajímavé halloweenské dobrůtky, které jsme si přinesli. Byl to skvělý den! Tak zase za rok…

Mgr. Michaela Slívová, tř. uč. 2. A


Podzimní výlet do ZOO

Zoologická zahrada v Ostravě není krásná pouze v létě, ale také na podzim. Přesvědčily se o tom děti z  3. A a 3. B, které podnikly dne 19. října výlet do jedné z nejkrásnějších českých zoologických zahrad. Měly možnost spatřit na vlastní oči plno nádherných zvířat a dozvěděly se něco o jejich způsobu žití a stravování. Výlet se opravdu vyvedl, počasí nám přálo a děti se do školy vracely spokojené s hlavou plnou nových zážitků.  

Mgr. Hana Firla, III.B


Šesťáci uklízeli naše město

Seriál dobrovolnických aktivit, celostátní projekt 72 hodin, není v naší škole nic nového. Do letošního 9. ročníku jsme opět rádi svým dílem přispěli.

V pátek 14. 10. se stejně jako jejich kamarádi z vedlejší šestky vydali kluci i holky 6. B do nedalekého lesoparku v Podlesí. Vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky sbírali, co do čistého města rozhodně nepatří. Hromada lahví, plastových i skleněných, nepotřebné domácí spotřebiče a vybavení, na kuriozity také došlo. Odpad vytřídili do určených kontejnerů a spojili tak procházku s prospěšným skutkem. A odměna? Příjemný pocit z dobrovolničení a taky spousta dobré nálady.

Mgr. Monika Hrabalová