Aktuality
>>  (1/52)

Půjdem spolu do Betléma
Dne 20.12. jsme s našimi prvňáčky navštívili výstavu betlémů v kulturním domě Radost. Zkrátili jsme si tak dlouhé čekání na Ježíška a zpříjemnili si adventní čas. Cestou jsme si prohlédli vánoční městečko a vyzkoušeli sladké dobroty. Moc se nám to líbilo.

Mgr. Jana Wichrová
datum vložení: 21.12.2018Adventní čas v muzeu
V prosinci děti ze třetích ročníků, se svými třídními učitelkami, navštívili Muzeum v Havířově. Již tradičně v tomto adventním čase, Muzeum pořádá vánoční dílničky pro děti. V prvním případě se dětem trpělivě věnovaly starší dámy, které jim ukázaly zdobení baněk a perníčků, drátkování anebo výrobu figurek z těsta. Děti měly možnost všechny tyto techniky vyzkoušet.

Ve druhém případě si děti vyráběly přání a ozdoby z papíru. I v tomto případě pracovaly pod bedlivým dozorem pracovnic z Muzea. Proto se všem papírové ozdoby povedly.

Mgr. N. Vávrová
datum vložení: 20.12.2018Poděkování za adventní koncert
Naše škola se pyšní vynikajícími zpěváčky. A jejich skvělými sbormistryněmi. A dalšími úžasnými lidmi, bez kterých by práce se zpívajícími dětmi nevyzněla. Zimním završením jejich opravdu obdivuhodné činnosti je každoroční adventní koncert všech školních sborů v Evangelickém kostele v Havířově - Bludovicích.

O přípravách na tento významný den už zmínka byla. Soustřeďme se tedy jen na tuto slavností událost. Ano, ten čtvrteční podvečer 13. prosince 2018 byl výjimečný nejen pro mne. Nejen pro samotný čas konání, vždyť advent je ta nejkrásnější část roku, nejen pro tu vždy ojedinělou atmosféru v duchovním stánku, ale hlavně pro to kouzlo, které jsem od začátku do konce koncertu cítila. To jakési nevyslovené a magické cosi bylo mezi námi všemi. Mezi dětmi zpívajícími i moderujícími, mezi kolegyněmi, které sbory vedly či doprovázely, mezi námi ostatními, kteří nadšeně poslouchali a vnímali každičký detail. Byl to velký slavnostní hudební zážitek pro nás všechny, které spojuje naše škola, talentované děti, nadšení pro smysluplnou činnost, zapálení pro kolektivní výkon, chuť potěšit druhé. A interpretované skladby i blížící se Vánoce to vše umocnily.

Dovolím si vyslovit malé osobní poděkování. Kolegyním za úžasnou práci s dětmi, Daně Kusinové, Janě Wichrové, Janině Ptakové a Daniele Navrátilové. Obratným moderátorům a stejně tak všem vynikajícím sólistům, všem „sborovým“ dětem, stejně tak jako výrazným hostům z partnerské školy v Klokočově. Hudba prováděná srdcem je vždy ten nejmocnější zážitek. Je to cesta k lidem. A Vám všem se povedlo v nás zažehnout plamen velké radosti.

A víte, co mne zahřálo nejvíc (asi stejně jako Vás, kteří jste nevíce pozorovali to „své“ dítko)? Vidět své nadané žáčky odhodlané odvést co nejlepší výkon! Moc Vám děkuji za nezapomenutelný zážitek, moje milé děti, jsem na Vás všechny moc pyšná!

Monika Hrabalová, třídní učitelka 6. B
datum vložení: 17.12.2018>>  (1/52)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena