Aktuality
>>  (1/59)

Pohádka pro naše prvňáčky
Znáte pohádku O dvanácti měsíčkách? Určitě ano. Slýchávali jsme ji jako malí, četli nebo vyprávěli, když jsme dorostli. „O tom, jak se život mění, o lidech dobrých i zlých, o skromném a pracovitém děvčátku, které tolik toho zkusilo, než se mu poštěstilo…“.

Krásný příběh, který původně zapsala Božena Němcová a do podoby operetky převedli pánové Uhlíř a Svěrák, si vybraly děti ze třídy 6. B. Některé už zpracování znaly ze sboru z předešlých let. Ale nejsou všichni "sboristé"…

Takže jsme hru společně oprášili, rozdělili role a nastudovali. Pro koho? Pro Františka z první třídy a samozřejmě pro všechny jeho spolužáky prvňáčky. Podle slov našich nejmenších a jejich učitelek jsme jim svým hereckým umem a zpěvem udělali radost. Přinesli jsme kousek pohádkového světa, dali do představení spoustu nadšení a potěšili tak nejen tyto děti, ale i sebe. A protože čas od času zavítáme do havířovského domova seniorů, do střediska Luna, tak jsme pohádku v květnu s velkým úspěchem zahráli i tamním obyvatelům.

Krásné prázdniny a radost ze všeho smysluplného Vám přejí

žáci 6. B třídy a Monika Hrabalová
datum vložení: 26.06.2019Deváťáci učí prvňáčky
Dne 17. 6 roku 2019 se účastnila naše třída 9. A akce učení anglického jazyka v 1. třídě.

Připravili jsme si pro ně různé papíry, obrázky a hry, abychom je naučili novým věcem anebo
si s nimi procvičili slovíčka, která by měli už dávno znát. Rozdělili jsme si je do 4 skupin a s dětmi pracovali.

Děti byly moc šikovné a ochotné spolupracovat, a za to si také zasloužily sladkou odměnu. Byl to příjemný zážitek a my jsme rádi, že jsme si mohli vyzkoušet stát se na chvilku paní
učitelkou, panem učitelem.

Karolína Klimešová, 9. A
datum vložení: 24.06.2019Zpěv a úsměvy – naše oslava 55. výročí školy
Jarní koncert naší školy

Čím jiným pořádně oslavit krásné výročí naší školy? No přece zpěvem, tancem, úsměvem!

A to se opravdu podařilo. Tradiční hudební představení sborů naší školy i tentokrát proběhlo v Kulturním domě Leoše Janáčka, kde se nás opět (tentokrát 30. května) sešlo chvályhodně dost. Není divu, nadšenců a příznivců tak skvělých a nadaných zpěváků malých, větších i velkých, také talentovaných moderátorů a vůbec všech, kteří k úspěšnému koncertu přispěli, je mezi žáky, učiteli, rodiči i prarodiči hodně. Ano, koncert je dílem mnoha lidí, vždyť těch příprav! A tak poděkování nás, diváků, patří vynikajícím sbormistryním Janině Ptakové, Daně Kusinové a Janě Wichrové, autorce scénáře a také korepetitorce, které nemá o nápady nouzi, Daniele Navrátilové, úžasným a zaníceným pěveckým i hereckým hvězdám všech sborů – Ptáčat, Hlásku a Rozmarýnku.

Děkujeme za krásný podvečer, bylo veselo a milo, byli jsme jednou součástí, jednou školou, která má být na co pyšná. Ono nakonec to uvedli v závěrečném proslovu i naši vzácní hosté z partnerské školy v Klokočově a náš pan ředitel.

No, není škola jako škola, ta naše má i svou televizi a novinek i smíchu je v ní vždycky hodně!

Mgr. Monika Hrabalová
datum vložení: 05.06.2019>>  (1/59)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena