Aktuality
>>  (1/63)

Vánoční akordy v Ostravě
Tato celorepubliková soutěž dětských pěveckých sborů se koná co 2 roky v prosinci v KD Akord v Ostravě. Již tradičně naši školu i město reprezentuje nejstarší a nejzkušenější sbor Rozmarýnek.

I přes to, že zavládla mezi dětmi viróza, nachlazení a angína a zúčastnilo se jich pouhých 26, bojoval sbor hrdě a statečně! Ve vysoké konkurenci si nakonec vyzpíval ZLATO! I porota nás velmi pochválila. A kromě diplomu se zlatem si sbor odvezl ocenění poroty za skladbu Cold snap, kterou mnoho posluchačů mohlo slyšet i na vánočním koncertu školy. Je to ta čepičková, kuckací a pčíkací. I herecký výkon sbormistryně a korepetitorky vzaly za své a rozesmály nejen porotu, ale i diváky. No, a nakonec sbor ještě vyhrál věcné dary, a to moderní tamburínu a havajský hudební nástroj ukulele. A sbor pokračuje dál, neboť další soutěže a vystoupení se kvapem blíží...

Mgr. Janina Ptaková
datum vložení: 15.12.2019Náš vánoční koncert – velký dárek od srdce
K dobrým, a troufám si napsat, že v našem městě věhlasným tradicím, patří koncertování v době adventní. Vlastně celý prosinec byl pro naše školní pěvecké sbory náročný, absolvovaly několik soutěžních přehlídek, Rozmarýnek navíc na konci listopadu úspěšně vystoupil s houslistou Pavlem Šporclem před sedmisethlavým publikem. Nic lehkého. A ještě se navíc všichni zpěváčci, zpěváci i úžasní sólisté naší školy se svými sbormistryněmi a korepetitorkami pilně připravovali na vánoční koncert. Pro nás ostatní velmi milé zpestření adventní doby, pro ně však mnoho hodin svědomitého zkoušení a příprav.

Dobrá pověst se potvrdila, koncert v Evangelickém kostele v Havířově-Bludovicích se ve čtvrtek 12. prosince opravdu povedl. Myslím, a snad mi to potvrdíte i vy, kteří jste také nadšeně tleskali, že došlo i na mnohá překvapení, ať už v podobě krásných výkonů, skvěle zvoleného repertoáru, úžas vyvolávajících novinek, či nápaditosti průvodního mluveného slova. Nové bylo také obsazení moderátorských postů, kterých se s obdivuhodnou jistotou zhostili deváťáci Veronika Ptaková a Ondřej Běčák a také nováčci ze sedmičky Eva Hejkrlíková a Adam Moravec.

Také díky Vám, naši skvělí žáci, díky Vám, naše milé kolegyně, jsem dobu adventní i následnou vánoční prožívala pohodu i radost, dokonce i ve chvílích, když jsem měla chuť stresovat, co všechno ještě nemám, co jsem nestihla, co bych ještě měla a co by se ještě mohlo očekávat. Váš um a nadšení byly pro mne dárkem od srdce a já si i s Vaším přispěním Vánoce užila tak, jak by si každý člověk na světě v tomto vzácném období zasloužil. Klidně a šťastně. Děkuji.

Monika Hrabalová, třídní učitelka 7. B
datum vložení: 15.12.2019Soutěž pěveckých sborů ve Frýdku - Místku
Již tradičně se naše tři sbory Ptáčata, Hlásek a Rozmarýnek sešly v prosinci na soutěži dětských sborů v Lidovém domě ve Frýdku - Místku.

Konkurence byla veliká a porota přísná. I přes to všechno si nejmladší Ptáčata vyzpívala krásné stříbro a Hlásek s Rozmarýnkem zlato! Všem účinkujícím dětem, sbormistryním, korepetitorkám, ale i pedagogickému doprovodu děkujeme a gratulujeme. No, a těšíme se na další akce!

Mgr. Janina Ptaková
datum vložení: 12.12.2019>>  (1/63)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena