Aktuality
>>  (1/55)

Veronika je nejlepší recitátorkou ve městě
O tom, že literatura je jedním z nejcennějších hodnot národa, se učíme a učili jsme se už od malička. Předčítání pohádek nejmenším, první vlastní čtení, zralejší „hltání“ knih podle svého gusta. To vše vede k jednomu krásnému umění. Umění slova. Dobře poskládaného, vhodně předneseného, zkrátka umění přednesu.

Děti z havířovských základních škol bojovaly ve čtyřech věkových kategoriích o post nejlepšího recitátora ve městě uplynulou sobotu – 16. března v budově Asterixu. Naše škola se může pyšnit dalším prvenstvím – Veronika Ptaková z 8. B ve své skupině zvítězila a postupuje tak do okresního kola přehlídky dětské recitace. Jen dodám, že přednesla koláž básní Emanuela Frynty a její dramatický výkon byl hodnocen v konkurenci opravdu dobrých recitátorů jako nejlepší.

Moc gratulujeme a přejeme úspěch v dalších soutěžních kláních a hlavně – ať Verunce literatura v jakékoli podobě dělá celoživotní radost!

Mgr. Monika Hrabalová
datum vložení: 18.03.2019



Bludištáka nemáme, ale užili jsme si to!
Bludiště je název známé televizní soutěže. Tentokrát jsem byl členem soutěžního
družstva. A také další moji tři spolužáci: David, Adam a Honza. My z osmiček.

Jednoho únorového odpoledne se natáčelo v ostravském studiu České televize. Z mého pohledu to byla dobrá zkušenost a příležitost zkusit něco nového. Natáčelo se až do pozdních hodin. Myslím, že to bylo pro všechny docela zdlouhavé a velmi únavné. Pro nás jako tým i pro naše kamarády v publiku. Některé scény se musely opakovat víckrát, ale nevadí, tak to zkrátka v televizních pořadech chodí. Hlavní je, že jsme tu možnost měli a porovnali svoje síly i znalosti se soupeři z Brušperka. Byli lepší, ale kdoví, třeba je příště porazíme zase my!

Sebastian Kubeš, 8. B
datum vložení: 08.02.2019



Už nás zná i Liberec!
Na podzim roku 2018 byla vyhlášena výtvarná a literární soutěž na téma „Cestování s prarodiči“. Za naši školu jsme poslali několik výkresů i literárních prací.

Jaké bylo překvapení, když žákyně Veronika Ptaková z 8.B vyhrála 2. místo v kole celomoravském a postoupila se svou povídkou do kola celostátního! Tam byla její práce ohodnocena 4. místem! A tak se 29. 1. 2019 vydala do krajské knihovny v Liberci, kde prezentovala své dílo. Za to jí byly předány krásné dárky z rukou brigádního generála Ing. Tomáše Lercha, krajského policejního ředitele plukovníka Vladislava Husáka a náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Květy Vinklátové.

A co si Verča přivezla? Propisky, tužky, knihy, bloky, doplňkové věci na kolo, triko, vaky na věci, pexesa, powerbanku, krokoměr a mnoho jiných věcí.

My gratulujeme a Verča všem vzkazuje: „Pište, zkoušejte dát svoje myšlenky na papír. Někdy seto i vyplatí!“


datum vložení: 05.02.2019



>>  (1/55)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena