Aktuality
>>  (1/57)

Soutěž v Glubczycích
Náš nejstarší sbor Rozmarýnek se v sobotu 27. 4. 2019 rozjel vstříc soutěži, která nese název Glubčický andílek.

Po ranním průšvihu, kdy někteří zpěváčci zaspali, jsme vyrazili do polských Glubczyc. Cesta ubíhala rychle a někteří i dospávali brzké vstávání. Po dojezdu jsme absolvovali akustickou zkoušku a čekali, až na nás přijde řada. Dočkali jsme se a zazpívali, jak nejlépe jsme uměli. Ve velké konkurenci 13 sborů jsme se neztratili a přivezli si ocenění a krásnou sošku. A trénujeme dál. Vždyť nás čeká ještě tolik zpívání!

Mgr. Janina Ptaková
datum vložení: 01.05.2019Zpívali jsme a zpívat budem!
Počátkem dubna se naše všechny tři sbory – Ptáčata, Hlásek a Rozmarýnek – rozjely na Krajskou soutěžní přehlídku dětských pěveckých sborů do Orlové.

Na tuto soutěž jezdí naše sbory už spoustu let. Třeba já na této přehlídce byla již poosmé! Všichni naši zpěváci soutěžili s dětmi sborů z jiných měst a škol. Např. z Ostravy, Českého Těšína, Orlové či Nového Jičína. Konkurence byla jako každý rok velmi vysoká, ale my se neztratili.Nejmladší Ptáčata se svou sbormistryní Janou Wichrovou získala krásné stříbro, prostřední Hlásek se svou Danou Kusinovou nádherné zlato a nejstarší Rozmarýnek vedený Janinou Ptakovou a Danielou Navrátilovou získal suprovní stříbro!

Ještě všechny sbory čeká spousta práce a vystupování. A já vás za ně všechny zvu 30. května od 17.00 do Kulturního domu Leoše Janáčka na tradiční Jarní koncert naší školy, kde uslyšíte a uvidíte, co vše jsme se naučili za celý školní rok.

Veronika Ptaková, VIII. B
datum vložení: 10.04.2019Soustředění DPS Rozmarýnek 27.-29.3.2019
Jako každé jaro, i to letošní, jsme se vydali na pěvecké soustředění, abychom nacvičili a docvičili písničky, které prezentujeme na různých soutěžích a vystoupeních.

Hlavní náplní bylo zpívání, ale také jsme si stihli popovídat, namalovat vizitku na dveře, vyrobit košíček z pletených srdíček (tady jsme se všichni dostatečně zapotili), shlédnout film, zahrát ping-pong či stolní fotbálek a vyvětrat se venku. Paní učitelky ještě dohlížely na úklid pokojů a na to, abychom pěkně všechno dojídali a dodržovali pitný režim. Tři dny utekly jako voda a my se vydali, celí natrénovaní, zpět domů.

Mgr. Janina Ptaková
datum vložení: 01.04.2019>>  (1/57)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena