Aktuality
>>  (1/60)

Společně víme víc
Žáci naší školy se připojili k celostátnímu projektu dobrovolnictví – 72 hodin

Opět jsme přiložili ruku k dílu a stali se součástí celostátního projektu "72 hodin". Dobrovolnické aktivity se pod záštitou Ministerstva školství a kultury ČR konaly již poosmé. Tentokrát jsme pomáhali druhým lidem i svému okolí.

Žáci 7. A a 7.B třídy se ve smíšených družstvech utkali ve společenskovědní hře Acitivity. S klienty havířovského domova seniorů, střediska Luny, vytvořili společná družstva, aby porovnali své vědomosti, pohotovost i nápaditost při luštění nejrůznějších hádanek, které v sobě každodenní život skrývá. Došlo tak na schopnost rychle se vyjadřovat – obecné jevy popisovat slovy, kresbou vyjádřit či předvést pomocí pantomimy. Společně jsme zažili radost z poznání, úspěchu dobrého odhadu či týmové práce. To bylo a je smyslem naší návštěvy. Zkrátka, když se spojí nevázanost mládí se zkušeností těch dříve narozených, úspěch je zaručen a dobrá věc dostává smysl.

Další část dětí ze 7. tříd pak zamířila k břehům řeky Lučiny. „Vyzbrojeni“ ochrannými rukavicemi a pytli na odpadky pak během jednoho dopoledne „odlehčili“ naší řece od předmětů, které do přírody nepatří.

Dobrý pocit měli všichni, kteří svou trochou přispěli. K úsměvu, radosti, čistšímu prostředí. To vše je totiž důležitou mozaikou našich životů.

Monika Hrabalová
Kateřina Juřicová
datum vložení: 18.10.2019PROJEKT 72 HODIN – POMÁHÁM, PROTOŽE CHCI
Dne 9. 10. 2019 navštívila naše třída 8. B ze ZŠ Žákovská v Havířově v rámci projektu 72 HODIN Centrum ambulantních a pobytových sociálních služeb SANTÉ v Havířově–Podlesí. Když jsme tam šli, měli jsme zvláštní pocit, protože jsme nevěděli, co nás čeká. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a zaměstnankyně nás centrem provedly. Prostory SANTÉ jsou velmi útulné a hezké. Klienti, kteří byli velmi příjemní a milí, tam vyrábí různé ozdobné kolíčky, mýdla, věci z keramiky a podobné výrobky. Také jsme se podívali do tkací místnosti, bylo to zajímavé. Šli jsme do tamní keramické dílny, kde nás pohostili a mohli jsme si vyrobit maličkost z keramiky nebo nějaký šperk. A protože naším cílem nebyla jen návštěva, ale především ochota pomoci, nabídli jsme pomocnou ruku a vyrazili s vypůjčenými hráběmi na jejich zahradu plnou spadaného listí a začal úklid. Šlo nám to pěkně od ruky. Shrabané listí jsme vyhodili do popelnice na BIO odpad a rozloučili se. Cestou zpět do školy jsme ještě zašli do lesoparku, kde jsme posbírali odpadky a vysypali je do popelnic. Den se vydařil a jsme velmi rádi, že jsme také my mohli pomoci.

Diana Oravcová a Jan Volf

žáci ZŠ Žákovská
datum vložení: 13.10.2019Poznávací zájezd do Chorvatska
Začátek letošního školního roku strávily některé děti naší školy u Jadranského moře. Přes čtyřicet chlapců a dívek z druhého stupně se zúčastnilo poznávacího zahraničního výjezdu, který se konal ve dnech 2. - 8. září. V destinaci Dramalj nedaleko lázeňského městečka Crikvenice si užívali ozdravného účinku moře a slunce, nechyběly aktivity i zážitky spojené s poznáváním země jižních Slovanů.

Škola tak letos nabídla možnost dalšího mimoškolního vyžití. Pro všechny to byl příjemně společně strávený čas ve společnosti vrstevníků a navíc v nádherné přímořské oblasti.

Mgr. Monika Hrabalová
datum vložení: 10.09.2019>>  (1/60)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena