Aktuality
>>  (1/65)

Výtvarná soutěž s městskou knihovnou
Každoročně se naši žáci zúčastňují výtvarné soutěže, kterou pořádá Městská knihovna na ul. Šrámkova. Letos bylo vyhlášeno téma "Pohádky Boženy Němcové".

Soutěž se vždy uzavírá v květnu. My jsme začali naštěstí malovat již v říjnu, přesto nás uzavření škol a jiných institucí překvapilo, a tak plno výkresů nebylo domalováno. I přes to všechno jsme po znovuotevření knihoven odevzdali asi 30 výkresů!

A tři žákyně dostaly také diplomy a knižní odměnu. Byly to: Markéta Motanová 8. B, Klára Knorrová 5. A a Viktorie Zehnalová z 2. třídy. My jim moc gratulujeme a těšíme se na další rok. A jaké bude téma? Walt Disney.
datum vložení: 25.06.2020Práce z doby koronaviru 1.
Díky úžasné spolupráci rodičů a dětí vznikly krásné práce a navíc rodiče sami dětem ukázali, jak se dají využít plody přírody.

1. téma les: děti hledaly stromy, názvy stromů, plody.

2. tématem byly "Domácí zvířata" - děti popisovaly, co vidí na obrázku. Vznikala krásná vyprávění a děti napadaly další možnosti tvoření.

datum vložení: 18.06.2020Mluvím, mluvíš, mluvíme...
Jako každý rok, i letos, a to 29.2., Asterix pořádal městské kolo recitační soutěže žáků základních škol.

A jako každý rok, i letos naši školu reprezentovala žákyně Veronika Ptaková z 9.B, a to v kategorii nejstarších žáků. Se svým textem Stručná úvaha o kočkách rostoucích na stromech od Miroslava Holuba si vyrecitovala ve velké konkurenci krásné 2.místo a postup do okresního kola, které se bude konat 6.3. na Juventusu v Karviné.

Aby toho Verča neměla málo, tak ten samý den ještě soutěžila v soutěži monologů v Hlučíně. Toto bylo již kolo krajské a opět krásně zabodovala, protože ve své kategorii získala nádherné 1.místo a postupuje tedy do kola celonárodního, které se bude konat 4.4. v Brandýse nad Labem.

Všichni Verči gratulujeme a držíme jí pěsti do dalších kol.
datum vložení: 04.03.2020>>  (1/65)

Žákovská © 2005, zs.zakovska@volny.cz
všechna práva vyhrazena